nava portul midia
A început operațiunea de readucere pe linia de plutire a navei încărcate cu oi care a eșuat acum aproape două luni în Portul Midia. Lângă navă a fost adusă o barjă de mari dimensiuni, iar echipele de muncitori au început sudarea unor elemente care vor permite ridicarea navei. Toate operațiunile trebuie să fie gata în 35 de zile.

