Președintele Klaus Iohannis - dineu de lucru cu lideri europeni, printre care și premierul britanic. Discuțiile au vizat agenda NATO
Preşedintele Klaus Iohannis a participat joi seara, la Bruxelles, alături de alţi lideri europeni, la un dineu de lucru organizat de secretarul general al NATO, Jens Stoltenberg, au declarat surse din cadrul Alianţei. La discuţii au participat premierul britanic Theresa May, premierii Olandei, Danemarcei şi Belgiei.
9 November 2018, 13:47