naștere în ambulanță
Un bebeluș din Arad a văzut lumina zilei într-o autospecială SMURD. Mama a fost asistată chiar de membrii echipajului, îndrumați de un medic, prin telefon. În cele din urmă, bebelușul și mama au ajuns cu bine, la spital.

