Lecţie de istorie pe patru roţi. De asta au avut parte vizitatorii Muzeului Militar Naţional "Regele Ferdinand I". În curtea instituţiei au fost expuse zeci de vehicule militare de epocă: de la blindate, până la tractoarele de artilerie pe care le-a folosit Armata Română de-a lungul timpului.