muncitor necalificat
Sunt angajaţi care ajung să muncească şi luni de zile fără să fie plătiţi! Unii îşi cer dreptul în instanţă, alţii îşi dau demisia. Un raport recent al Inspecţiei Muncii arată că cele mai multe plângeri făcute de angajaţi sunt pentru neplata salariilor. Mai ales în construcţii şi servicii!

