muncitor mort
Al doilea muncitor al regiei de termoficare a Capitalei, rănit grav în timpul serviciului după ce o țeavă de apă fierbinte s-a fisurat, a murit în această după-amiază la Spitalul Militar. Mai multe anchete încearcă să facă lumină în acest caz. Între timp, administratorul special al RADET și-a dat demisia de onoare. Reprezentanții sindicatului reprezentativ din companie spun că astfel de tragedii se pot întâmpla în orice moment din cauza conductelor vechi, extrem de uzate.
Un minor care muncea la negru a murit după ce un mal de pământ s-a surpat peste el. Colegii de echipă au scăpat teferi
Un băiat de 17 ani, dintr-o comună buzoiană, a murit sub un mal de pământ. Săpa o fosă septică, împreună cu nişte prieteni, atunci când a fost îngropat de viu. Abia după mai bine de două ore de eforturi disperate, echipele de salvare au reuşit să-l scoată, dar era fără viaţă. Procurorii şi inspectorii de muncă spun că minorul lucra la negru, fără să fie respectate normele de siguranţă.
- 1
- 2

