Doi medici au fost amendaţi şi a fost deschis dosar penal pentru ucidere din culpă la Spitalul din Târgu Jiu după moartea unui adolescent de 16 ani la Unitatea de Primiri Urgenţe.
13 November 2024, 13:18 (actualizat 13 November 2024, 14:35)
Caz şocant într-un spital din România. Un bărbat, primarul unei comune din Botoşani, a murit imediat ce a ieşit din unitatea medicală, cel mai probabil din cauza unui infarct. La acea oră nu era niciun medic care să îl consulte. O asistentă i-a făcut investigații sumare și i-a spus că nu are nimic. În scurt timp, s-a prăbușit pe scări și a murit.