mort după operație
Colegiul Medicilor din România a finalizat ancheta în cazul copilului mort la Sanador. Concluzia forului este că medicii au greşit şi nu au supravegheat, postoperator, copilul. Aceştia au fost sancționați cu vot de blam.

