Peste 15 mii de turiști au petrecut pe litoral minivacanța de Rusalii
A fost ultima zi de distracție din minivacanța de Rusalii. Peste 15 mii de români au petrecut pe litoral, la Mamaia și Vama Veche. Iar unii s-au relaxat atât de mult, încât au uitat de distanțarea socială și de regulile pentru prevenirea răspândirii noului coronavirus. Turiștii au dansat până în zori pe plajă, pe terase și chiar pe capotele mașinilor. Drumul înapoi spre casă nu a fost însă deloc distractiv din cauza coloanelor formate în zonele cu lucrări de pe Autostrada Soarelui.
8 June 2020, 19:47