Maldăre de gunoaie, rămase după minivacanţa de Paşte şi de 1 Mai
Minivacanța a trecut, obiceiurile proaste nu! Maldăre de gunoaie au rămas în urma românilor care au ieșit la picnic, în spațiile neautorizate.Deși Legea picnicului prevede amenzi mari de până la 5.000 de lei, românii care au făcut grătare, în locurile interzise, au scăpat nepedepsiţi. Anul acesta, echipele de control ale Gărzii de Mediu au avut liber de sărbători.
2 May 2019, 20:26