Ilie Bolojan, primele declaraţii după demisia miniştrilor PSD. Cine sunt interimarii

Premierul Ilie Bolojan a anunţat deja ce membrii ai cabinetului vor prelua ministerele de la care au demisionat social democraţii. Guvernul are în continuare puteri depline. USR preia un portofoliu interimar, UDMR, două iar restul revin liberalilor. Şi Ilie Bolojan va fi interimar la Energie. Guvernul poate funcţiona în această formulă 45 de zile, dacă nu este demis prin moţiune de cenzură.

Ultima Oră

Cele mai citite