Câțiva tineri gălăţeni s-au gândit să le atragă atenția celor care traversează că responsabilitatea nu e doar a șoferilor, ci și a pietonilor. Cu aprobarea autorităților locale și a polițiștilor, ei vor vopsi toate trecerile de pietoni periculoase unde au avut loc accidente rutiere grave.