Încă doi medici şi un fost manager de spital sunt urmăriţi penal în dosarul stimulatoarelor cardiace luate de la persoane decedate. Sechestru pe imobile, terenuri și tablouri

Parchetul General a anunţat că a pus sub urmărire penală alţi doi medici şi un fost manager de spital, acuzaţi că l-au ajutat sau i-au furnizat cardiologului Dan Tesloianu, de la Spitalul "Sf. Spiridon" din Iaşi, stimulatoare cardiace extrase din cadavre. Anchetatorii au pus sechestru pe bunuri cu valoare uriașă.

Ultima Oră

Cele mai citite