Viețile românilor cu boli cronice, în pericol! Criza de personal din sistemul de sănătate este tot mai acută

Criza de personal din sistemul de sănătate pune în pericol viețile românilor cu boli cronice! Și după mărirea salariilor din domeniu valul de plecări din țară din rândul medicilor nu s-a oprit, ci dimpotrivă. "Dacă vom continua așa, în 10 ani serviciul public va fi destructurat, o spun cei din Colegiul Medicilor.

Ultima Oră

Cele mai citite