Criza de personal din sistemul de sănătate pune în pericol viețile românilor cu boli cronice! Și după mărirea salariilor din domeniu valul de plecări din țară din rândul medicilor nu s-a oprit, ci dimpotrivă. "Dacă vom continua așa, în 10 ani serviciul public va fi destructurat, o spun cei din Colegiul Medicilor.
1 martie 2025, 22:00 (actualizat 2 martie 2025, 13:51)