Grecia a dispus ca medicii din sectorul privat din regiunea Atenei să ajute sistemul public de sănătate în lupta împotriva înmulţirii noilor infectări cu COVID-19, a anunţat luni ministrul Sănătăţii, Vassilis Kikilias, potrivit agenției Reuters.
Pacienții români merg în Grecia pentru că medicii sunt buni, aparatura de ultimă generaţie, iar preţurile accesibile. În plus, grecii au pachete complete care includ excursii pe insule. Fertilizarea in vitro e printre cele mai căutate proceduri.