Medicamentele pentru diabetici lipsesc din farmacii. Mulți producători le-au retras din piață din cauza prețului prea mic

Zeci de mii de bolnavi de diabet au ajuns la limita disperării. Oamenii nu mai găsesc medicamentele vitale pentru tratarea afecțiunii. Ei merg din farmacie în farmacie, cu speranța că vor găsi măcar câteva pastile salvatoare. Medicamentele nu se mai găsesc după ce mulți producători au retras marfa de pe piața românească din cauza prețului prea mic.

Ultima Oră

Cele mai citite