Mii de substanțe toxice din ambalaje alimentare, găsite în organismul uman

Un nou studiu arată că ceea ce mâncăm ar putea să nu fie singurul lucru care ne afectează sănătatea. S-a descoperit că ambalajele și ustensilele de bucătărie pe care le folosim zilnic sunt o sursă majoră de substanțe toxice care ajung în organismul nostru.

Descoperire majoră: Microbii ne-ar putea scăpa de plastic

Oamenii de știință de la Institutul Federal Elvețian WSL au identificat microorganisme care pot digera plasticul la 15 grade Celsius, ceea ce ar putea reprezenta o revoluție în reciclare, scrie The Guardian. Asta în condițiile în care, până acum, cercetătorii găsiseră microbi care să distrugă plasticul numai la temperaturi de peste 30 de grade Celsius, dar procedura ar fi fost costisitoare și tot ar fi generat amprentă de carbon.

Ultima Oră

Cele mai citite