Românii preferă mașinile second-hand. Înmatriculările de vehicule de marfă sau pasageri, în creștere

Românii continuă să își cumpere vehicule, dar ceva mai timid. Potrivit celor mai noi date publicate de Institutul Național de Statistică, înmatriculările de vehicule rutiere pentru transportul pasagerilor au crescut cu doar 1,9% în al doilea trimestru din 2025, comparativ cu aceeași perioadă din 2024. Asta înseamnă 140.029 de unități noi înmatriculate.

Ultima Oră

Cele mai citite