mașini luate de ape
Ploile au provocat inundații teribile la Reșița. De altfel, mare parte din jumătatea de vest a țării este afectată de vijelii. În Reșița, pe străzi, s-au format viituri puternice care au luat pe sus mai multe mașini.
A fost Cod roșu de ploi în Grecia. Zeci de case inundate, mașini luate de torenți în câteva stațiuni din nordul țării
Vacanta romanilor aflați în Grecia a fost compromisă. În câteva stațiuni din nordul țării, a fost potop de Cod rosu! Zeci de case au fost inundate și multe mașini au fost luate de torenți și duse în mare. Agențiile de turism și oficialii din ministerul de externe spun ca turiștii români sunt deocamdată în siguranță.

