Coşmar pentru patru marinari români, sechestraţi de aproape o lună în Myanmar, o ţară din Sud-Estul Asiei. Comandantul vasului, căpitanul secund și 2 ofițeri au fost debarcaţi şi ţinuţi sub pază din cauza un focar de COVID care a izbucnit pe navă. Abia după mai multe intervenţii ale ambasadei României în China marinarii vor fi repatriaţi.