Au fost restricţii azi pe marile bulevarde din centrul Capitalei, unde peste cincii mi de persoane au alergat la Semimaratonul Bucureştiului. Au fost mai multe probe: cea de 21 de km, ştafetă şi cursa pentru persoane cu dizabilităţi. Mulţi participanţi s-au înscris ca să strângă bani pentru cauze sociale.