Francezii învață să facă față scumpirilor. Mii de familii preferă să îndure frigul în case decât să cheltuiască bani pentru încălzire

Francezii încep să resimtă costurile tot mai mari ale întreținerii, odată cu sosirea iernii. Cei care își încălzesc locuințele cu lemne sau gaze consumă mai puțin combustibil și preferă să trăiască la o temperatură mai scăzută decât să cheltuie prea mulți bani. Probleme sunt și în școli, unde tot crește prețul meselor pentru elevi. Mulți părinți se gândesc deja să își ia copiii acasă pentru prânz.

Ultima Oră

Cele mai citite