Noi mesaje controversate de la Arhiepiscopul Tomisului. Un preot de la Mănăstirea Sihăstria susține că pandemia de Covid-19 nu e chiar atât de periculoasă. Patriarhia Română îndeamnă din nou credincioșii să asculte sfaturile medicilor

Arhiepiscopul Tomisului contestă din nou în fața enoriașilor măsurile de prevenire a răspândirii noului coronavirus. Inaltpreasfințitul Teodosie a susținut că nimeni nu se îmbolnăvește din Sfânta Împărtășanie, chiar dacă mii de oameni folosesc aceeași linguriță. Iar la Mănăstirea Sihăstria din Neamț, un preot le-a spus enoriașilor că pandemia de COVID este aproape nimic în comparație cu alte epidemii. Sunt mesaje care pot avea urmări grave, atrag atenția medicii, copleșiți de avalanșa de informații false.

Ultima Oră

Cele mai citite