managerul Spitalului Universitar de Urgență București
Tot mai mulți bolnavi COVID pierd lupta cu boala, deși medicii fac tot posibilul pentru a-i salva. Mulți pacienți, unii dintre ei nevaccinați, ajung la spital prea târziu după ce se tratează întâi singuri acasă. De la începutul lunii octombrie, doar la Spitalul Universitar din Capitală 284 de bolnavi COVID au murit.
Managerul Spitalului Universitar de Urgență București a fost schimbat din funcție
Conducerea Ministerului Sănătății a decis suspendarea contractului de management al managerului Spitalului Universitar de Urgență București, dr. Adriana Nica, în baza art.19 din Decretul Președintelui României nr. 195/2020.

