Maria Magdalena Panţîru, medaliată cu bronz la Campionatul European Under-20
Sportiva română Maria Magdalena Panţîru a câştigat medalia de bronz la cat. 65 kg, vineri, la Campionatele Europene de lupte Under-20 de la Santiago de Compostela (Spania), după ce a învins-o pe germanca Gerda Barth în meciul decisiv, relatează Agerpres.
30 June 2023, 22:16