Un băiețel din Argeș a ajuns la spital cu un rinichi rupt, după joc violent cu un coleg. Anchetă la școala unde a avut loc accidentul

Serie de anchete în Argeş în cazul copilului de la clasa pregătitoare care a fost la un pas de moarte după o îmbrânceală în curtea şcolii. Învățătoarea trebuie să explice de ce nu a chemat ambulanţa, deşi cel mic se plângea de dureri insuportabile. După lovitură, a fost pus să stea ore bune în bancă. Nici vorbă de ambulanţă. Şi, deşi şcoala avea un cabinet medical, uşa era zăvorâtă, iar medicul de negăsit.

Ultima Oră

Cele mai citite