EXCLUSIVITATE Noua lege a locuințelor din Spania naște controverse. Proprietarii au majorat chiriile chiar înainte de noua lege, chiriașii se plâng

Guvernul Spaniei a aprobat prima lege a locuinței care își propune să reglementeze prețul chiriilor și să faciliteze accesul la o locuință. Însă proprietarii se plâng că legea îi favorizează pe cei care ocupă ilegal apartamente, iar chiriașii susțin că prețurile vor crește și mai mult din cauza noii legi. Un reportaj de Oana Dobrescu.

Ultima Oră

Cele mai citite