Polițiștii din Capitală au organizat un control în trafic al livratorilor de mâncare. Scopul acțiunii a fost creșterea siguranței rutiere pe străzile din București

Numărul accidentelor rutiere rămâne mare și pe timpul verii, în marile orașe din țară și mai ales în București. Polițiștii au verificat luni tot ce le-a trecut prin fața ochilor din categoria livratorilor de mâncare pe mopede, trotinete electrice și biciclete. Se întâmplă tot mai des că aceștia să încalce regulile de circulație. Un bărbat pe scuter nu avea nici măcar permis de conducere.

Ultima Oră

Cele mai citite