Pește adus cu tirul,servit în restaurantele de pe litoral.De la locul 3 în lume la producție de pește la "bărcuțele" care ies astăzi în larg

Am ajuns să mâncăm peşte din Grecia şi Turcia pe litoralul Mării Negre. Ce găsim în restaurantele şi terasele de pe litoral e 80% pește congelat, adus cu tirul. Pescarii români se plâng că ridică plasele din marea noastră mai mult goale din cauza poluării. Ce se mai prinde nu poate ajunge pe masa turiştilor din cauza condiţiilor sanitare impuse de autorităţi, susţin patronii restaurantelor.

Ultima Oră

Cele mai citite