Politiştii fac anchetă după ce un elev nevăzător, cu test pozitiv de Covid, a plecat din şcoală cu transportul public, spre centrul de plasament din Suceava.
Renato Tronciu, directorul Colegiului Naţional „Mihai Eminescu” din Suceava, a murit de COVID-19, după 25 de zile de spitalizare. Avea şi boli asociate.