Teleorman: S-a deschis prima librărie din Alexandria. Banii obținuți din vânzarea cărților, destinați actelor caritabile

Județul Teleorman are, în sfârșit, o librărie. Librăria de la Alexandria a fost deschisă după mai bine de 10 ani în care reședința județului a fost lipsită de un astfel de loc. Mai mult, banii obținuți din vânzarea cărților merg în întregime către actele caritabile susținute de Fundația Mihai Murar. În plus, în prag de Sfântul Andrei, toți cei care intră și cumpără cărți primesc în dar o figurină cu grâu.

COOLTURA "La două bufniţe" - o librărie devenită un adevărat brand cultural al Timișoarei

Emisiunea "Cooltura" vă aduce povestea celor două tinere care au reuşit să pună pe picioare o librărie de succes la Timişoara. Cu pasiunea lor, au ridicat standardul meseriei de librar. Sunt la curent cu toate noutăţile editoriale, discută cu scriitorii, merg la tîrgurile internaţionale de carte. "La două bufniţe" a devenit un brand cultural al Timişoarei. Adriana Pinti a stat de vorbă cu fondatoarele librăriei.

Ultima Oră

Cele mai citite