lansare space x
O rachetă a companiei SpaceX, care are la bord un echipaj format din doi astronauţi americani, un cosmonaut rus şi un astronaut din Emiratele Arabe Unite, a fost lansată joi de la Centrul Spaţial Kennedy al NASA din Florida într-o misiune spre Staţia Spaţială Internaţională (ISS), după ce decolarea a fost anulată luni în ultimul moment, relatează AFP, Reuters şi dpa.
Lansare de succes a rachetei SpaceX, cu 4 astronauți la bord! Destinaţia: stația spaţiala internațională
Decolarea a avut loc vineri la prânz, din Florida, după ce ieri fusese amânată din cauza vremii nefavorabile.

