Descinderi la fabricile companiei japoneze care a comercializat un supliment alimentar toxic. Până acum, cinci oameni au murit în urma consumului unui supliment pe bază de drojdie de orez roşu şi 115 au ajuns în spital.
1 April 2024, 12:55 (actualizat 1 April 2024, 20:10)
Producătorul japonez de medicamente Kobayashi Pharmaceutical a confirmat vineri un al cincilea deces legat de suplimentele sale alimentare cu drojdie de orez roşu (beni-koji), transmite agenţia Xinhua.
29 March 2024, 10:56 (actualizat 29 March 2024, 11:02)