Preşedintele Klaus Iohannis a participat joi seara, la Bruxelles, alături de alţi lideri europeni, la un dineu de lucru organizat de secretarul general al NATO, Jens Stoltenberg, au declarat surse din cadrul Alianţei. La discuţii au participat premierul britanic Theresa May, premierii Olandei, Danemarcei şi Belgiei.