COVID-19. Japonia declară stare de urgență în alte șapte prefecturi
Prim-ministrul Japoniei, Yoshihide Suga, a decis miercuri să extindă starea de urgenţă din cauza pandemiei de COVID-19 şi la alte regiuni din ţară după ce Japonia s-a confruntat cu o creştere a numărului de cazuri, informează Reuters.
13 January 2021, 13:23