Jandarmeria, la bilanț. Oamenii legii le cer protestatarilor o mai bună colaborare

Aproape 400 de manifestaţii de protest au avut loc în Capitală în acest an, arată un bilanţ al Jandarmeriei Bucureşti. Oamenii au ieşit în stradă atunci când au considerat că unele modificări legislative sunt abuzive. Au avut, uneori, şi conflicte cu jandarmii, care nu au ezitat să dea amenzi. Şefii jandarmilor consideră că legea e bună şi nu îngrădeşte dreptul oamenilor la protest.

Măsuri sporite de securitate la Bucureşti după atacul de la Londra

Măsuri sporite de securitate au fost luate şi la Bucureşti, la scurt timp după actul terorist de la Londra. Jandarmeria a suplimentat cu doi luptători mai bine înarmaţi paza ambasadei Regatului Unit al Marii Britanii şi Irlandei de Nord la Bucureşti şi a altor ambasade. La faţa locului se află şi o maşină a poliţiei.

Ultima Oră

Cele mai citite