Miriam Bulgaru a câştigat turneul Ţiriac Foundation Trophy. A primit trofeul de la Simona Halep și Nadia Comăneci

Jucătoarea română de tenis Miriam Bulgaru a câştigat duminică turneul Ţiriac Foundation Trophy (WTA 125), dotat cu premii totale de 115.000 de dolari şi găzduit de Centrul Naţional de Tenis de la București, după ce a învins-o în finală pe Kathinka von Deichmann din Liechtenstein, scor 6-3, 1-6, 6-4. 

Recompense pentru campionii olimpici. Ion Ţiriac a anunțat că va da maşini sportivilor români medaliați cu aur la Paris

Sunt medalii muncite, cântăresc greu, iar sportivii care le-au câştigat vor fi recompensaţi pe măsură de ţările pe care le reprezintă la Jocurile Olimpice de la Paris. De la sume colosale de bani, la apartamente, pensii pe viaţă, diamante, vaci sau scutirea de la stagiul militar obligatoriu. Sportivii ar putea primi bani şi de la federaţii, sponsori sau oameni de afaceri, care vor să îi recompenseze pentru efortul lor. În România, spre exemplu, Ion Ţiriac a anunţat că va da câte o maşină fiecărui sportiv român medaliat cu aur la Paris.

Ultima Oră

Cele mai citite