Măsuri extreme la Primăria Reșița. Ca să reducă din cheltuieli, salariile tuturor angajaţilor au fost diminuate cu 10% și se vor face inclusiv restructurări. Astfel, conducerea primăriei speră să facă economii, pentru a-i rămâne bani pentru utilități și investiții.
O comună din România va avea o sală polivalentă cu mai multe locuri decât numărul de locuitori! Se întâmplă la Miroslava, aflată la 6 kilometri de Iași. Comuna cu 11 mii de locuitori va avea cea mai mare sala polivalentă din țară, cu o capacitate de 15 mii de locuri.