Zeci de firme vor să-și pregătească singure viitori angajați. Îi aleg încă din facultate și încheie cu ei parteneriate de practică

Peste 50 firme din țară și străinătate sunt interesate să-și pregătească singure viitorii angajați. Îi aleg încă de pe băncile facultății și încheie cu ei parteneriate de practică. Pe lângă instruire, tinerii primesc și o bursă lunară, plus cazare și transport, dacă nu sunt din localitate. La final, însă, doar cei mai buni obțin contracte de muncă. Cele mai noi oferte sunt prezentate zilele acestea la Universitatea Politehnică din București.

A început Programul Oficial de Internship al Guvernului. Mesajul premierului adresat tinerilor: Sâcâiți-i și enervați-i pe colegii mei!

O sută de tineri care nu au mai mult de 25 de ani și vor o carieră în administrația publică centrală au intrat în Programul Oficial de Internship al Guvernului. Studenți sau recent absolvenți ai unei universități din România ori din afara țării, muncesc pentru doua luni în cadrul guvernului. Să îi tratați ca pe egalii noștri, le-a cerut  premierul miniștrilor.

Ultima Oră

Cele mai citite