Simion spune că 500.000 de bugetari ar trebui să plece și recunoaște că l-a susținut pe Nicușor Dan: „I-am lipit afișe”
Liderul AUR, George Simion, a declarat marți seara, într-un interviu acordat postului Digi24, că România ar trebui să revină la numărul de angajați din sectorul public de acum 25 de ani, adică aproximativ 800.000, față de 1,3 milioane în prezent.
7 mai 2025, 11:35 (actualizat 7 mai 2025, 11:59)