În Indonezia una dintre marile problemele create de pandemia de COVID-19 este soarta animalelor de companiei ai căror stăpâni au murit sau sunt internaţi. O fundaţie de caritate încearcă să le aducă alinare pacienţilor îngrijoraţi de incapacitatea de a-şi îngriji micii prieteni dar şi patrupedelor.
Un francez s-a gândit să dea o șansă animalelor sălbatice care nu-și mai găsesc locul în arenele de circ sau celor care au stat prin laboratoare de cercetare. Cu banii pe care i-a câștigat dintr-o afacere cu telefoane mobile a înființat un centru de îngrijire. Ideea a prins repede printre iubitorii de animale și se pun la punct acum o mulțime de proiecte asemănătoare.