Guvernul a reintrodus declararea obligatorie a contractelor de închiriere la Fisc de la 1 ianuarie 2023. Asta după ce încasările din impozitarea închirierilor au scăzut în timpul pandemiei. E declarația președintelui ANAF, care a emis deja un ordin pentru aprobarea noilor formulare.
Casa Regală va părăsi Palatul Elisabeta după data de 5 februarie, atunci când cele 60 de zile în care ar trebui să evacueze clădirea, după cum precizează legislaţia în vigoare. RAAPS şi Familia Regală nu au ajuns la un nou acord privind închirierea clădirii.