Incendiu devastator într-o gospodărie din Bistrița-Năsăud. Flăcările nu au făcut victime omeneşti, iar sătenii au reuşit să îşi salveze animalele, în schimb câteva imobile au ars. Pompierii şi localnicii au reuşit să stingă focul după mai multe ore pentru că reţeaua de apă nu a făcut faţă. Se pare că focul a fost pus intenţionat.