Continuă lupta cu flăcările la Balotești. Opt autospeciale au fost mobilizate toată noaptea la fabrica de mobilă

Continuă lupta cu flăcările care au distrus o fabrică de mobilă și depozitul ei din comuna ilfoveană Balotești. Opt autospeciale au fost mobilizate, toată noaptea, pentru a ține focul sub control și a mai stinge din focarele de incendiu. Intervenția pompierilor este îngreunată de lipsa hidranților şi de terenul accidentat. Spațiile nu aveau autorizație de la ISU, deși patronul societății a fost amendat de mai multe ori.

Focul încă arde mocnit în hala din Dărăşti, în care erau depozitate arhive

După aproape două zile de când a izbucnit focul, în hala de la Dărăşti încă mai sunt focare. Din depozitul de documente de arhivă nu a mai putut fi salvat nimic. Acolo îşi păstrau datele zeci de firme şi mari companii. Proprietarii halei spun că toate erau asigurate. Există şi acum pericolul ca incendiul să se extindă la halele învecinate. Acoperişul construcţiei s-a prăbuşit şi, în orice moment, pot ceda şi pereţii.

Ultima Oră

Cele mai citite