Incendiul care a distrus fabrica de condimente de lângă Alba Iulia nu a fost încă stins. Mai sunt zeci de focare iar pompierii încearcă de peste 35 de ore să le lichideze. Cel mai greu se intervine sub plăcile metalice rămase după ce acoperişul s-a prăbuşit.
Incendiu devastator la marginea oraşului Alba Iulia. A ars complet cea mai mare fabrică de aditivi alimentari din țară. Totul s-a făcut scrum în doar câteva ore. Focul s-a declanșat înainte de ivirea zorilor, iar pompierii din mai multe județe s-au luptat ore bune cu flăcările.