EXCLUSIVITATE Primarul orașului Alexandroupolis, Grecia: 56 de pompieri cu 15 vehicule din România se luptă cu incendiile împreună cu noi. Le mulţumim foarte mult! Suntem foarte recunoscători că am primit ajutor
Grecia continuă să ardă și, potrivit oficialilor din Inspectoratul pentru Protecție Civilă, în ultima săptămână au izbucnit peste 350 de incendii. Flăcările au ajuns acum foarte aproape de capitala Atena. În nord-est, în provincia Evros, acționează și pompierii români. Potrivit unui comunicat IGSU, salvatorii noștri se luptă cu flăcările care mistuie o uriașă rezervație naturală. În exclusivitate pentru Știrile TVR, primarul orașului Alexandroupolis a mulțumit României pentru ajutorul acordat în stingerea incendiilor.
24 August 2023, 20:00