Aproape 25 de maşini electrice stau la rând la o staţie de încărcare în România. Ministerul Mediului a anunțat aprobarea pentru încă 2.800 de puncte de alimentare cu energie verde

Aproape 25 de maşini electrice se bat pe o staţie de încărcare în România. Avem în jur de 35.000 de autoturisme full electric înmatriculate şi doar 1.350 de staţii de încărcare. Ministerul Mediului anunţă încă 2.800 de puncte în următorii doi ani. Însă cererea de maşini prietenoase cu mediul e greu de prins din urmă. Numai în primele şase luni ale acestui an au fost înamtriculate 10.000 de maşini electrice şi hibrid plug-in.

România, obligată să dubleze numărul stațiilor de încărcare pentru mașinile verzi, până în 2026. Două din 10 autoturisme cumpărate anul acesta au fost electrice sau hibride

România are la dispoziţie trei ani ca să aibă stații de încărcare pentru mașini electrice din 60 în 60 de kilometri. O ţintă ambiţioasă, în condiţiile în care, în prezent, avem o staţie la 100 de kilometri. Asta în condițiile în care, luna trecută s-a înregistrat un record în ceea ce priveşte vânzările de astfel de autoturisme.

În două comune din Botoșani se vor instala stații de încărcare a mașinilor electrice, deși locuitorii au doar vehicule cu combustibili lichizi. Stațiile au venit ca bonus la alte proiecte de energie verde

În două comune din Botoșani primăriile se pregătesc să instaleze stații de încărcare a mașinilor electrice. O facilitate aproape inutilă pentru că astfel de autoturime nu există. Iar în județ apa, canalizarea și gazul sunt încă un lux. Primarii spun că au primit stațiile bonus în proiecte pentru energie verde și speră că în timp vor deveni cu adevărat utile.

Soluţiile viitorului verde, mașinile hybrid și electrice, la Salonul Auto Bucureşti. România va trebui să asigure până în 2025 stații publice de încărcare pe drumurile principale, disponibile la cel mult 60 de kilometri între ele

Uniunea Europeană vrea să oprească producţia maşinilor cu ardere internă. O adevărată provocare chiar şi pentru cele mai dezvoltate ţări. În România, ministrul Mediului, Tanczos Barna, a căutat soluţiile viitorului verde la Salonul Auto Bucureşti. Însă vizita i-a reconfirmat că preţurile maşinilor electrice, chiar şi cu subvenţie, sunt foarte piperate. Probleme vor fi și cu accesibilitatea staţiilor de încărcare.

Tehnologie chineză. Nio ES8, un rival din ce în ce mai serios pentru Tesla

China intră, din ce în ce mai mult, pe piaţa producătorilor de maşini electrice. Cea mai recentă lansare este a unei companii, puţin cunoscute pe plan de extern, dar faimoase pe plan naţional, care afirmă că, de fapt, noile sale modele sunt cea mai mică parte a unui întreg sistem, bazat pe epoca internetului.

Ultima Oră

Cele mai citite