Forţele israeliene au intrat duminică în oraşul Al Baaz din provincia Quneitra şi pe Înălţimile Golan ocupate de Israel, a declarat televiziunea siriană aliniată cu noul guvern de la Damasc, informează EFE.
Sistemele israeliene de apărare aeriană au interceptat luni dimineaţa mai multe drone lansate de miliţia şiită Hezbollah din Liban, una reuşind să cadă în vecinătatea kibutzului Ayelet HaShahar, la aproximativ zece kilometri de graniţă.