Ministrul Energiei: România este pregătită să renunțe la petrolul rusesc. Nu vor fi fluctuații ale prețului la gaze care să se reflecte în facturile românilor

Ministrul Energiei, Virgil Popescu, a declarat miercuri că România își permite să renunțe la petrolul din Rusia și că sunt discuții de multă vreme cu companiile, pe acest subiect. În privința gazelor naturale, ministrul spune că România produce mai mult decât consumă și nu există nicio amenințare în acest sens.

Ultima Oră

Cele mai citite