Ilie Năstase a fost condamnat la 9 luni şi 10 zile de închisoare cu suspendare pentru că a refuzat recoltarea de probe biologice

Ilie Năstase a fost condamnat la 9 luni și 10 zile de închisoare, dar cu amânare. Pedeapsa i-a fost dată în dosarul în care a fost judecat pentru refuzul de recoltare a probelor biologice și conducere cu permisul suspendat. Decizia, deși nu e definitivă, este rară în instanțele din România. Fostul tenismen rămâne 2 ani sub supraveghere strictă.

Simona Halep, aclamată pe Arena Națională: Sunt foarte mândră că sunt româncă. Bucuria este mai mare decât pe terenul central de la Paris

De Ziua Mondială a Păpuşilor, copila care nu a avut niciodată o păpuşă, ci doar rachete și mingi de tenis, a adus acasă, în România, primul său trofeu de Grand Slam. "Vreau să ne bucurăm împreună de acest trofeu. Nu este el prea mare, dar înseamnă foarte mult! Cred că sunt jucătoarea cu cei mai mulţi suporteri la toate meciurile, aşa că nu pot decât să le mulţumesc tuturor românilor" a spus Simona Halep la sosirea în ţară. Luni seară, bucuria a fost întregită în aplauzele celor aproximativ 20 de mii de fani care au venit să o felicite pe Simona pe Arena Națională din București.

A fost făcută publică discuția de la scandalul încătușării lui Ilie Năstase, după ce a fost prins băut la volan

Au apărut primele imagini cu sunet de la scandalul încătușării lui Ilie Năstase, după ce a fost prins băut la volan. Fostul tenismen a reclamat modul brutal în care ar fi intervenit agenții. Dar din scenele filmate reiese că Ilie Năstase a fost încătușat după ce s-a opus să fie testat si să coboare din maşină. Şi chiar i-a jignit pe poliţişti. Scandalul a ajuns și în presa internațională.

Ilie Năstase, două dosare penale în şase ore. Fostul tenismen a fost prins băut la volan, apoi a condus un scuter fără permis

În doar şase ore, Ilie Năstase s-a ales cu două dosare penale, în urma unui scandal uriaş cu poliţiştii de la Rutieră. Fostul tenismen este acuzat de conducerea unui vehicul sub influenţa băuturilor alcoolice. La sediul IML, unde a fost dus în cătuşe, a refuzat recoltarea de probe biologice. A fost lăsat să meargă acasă, după care a ajuns la Spitalul Floreasca. A facut însă imprudenţa de a se urca pe un scuter, deşi avea permisul reţinut. Oamenii legii l-au ridicat din faţa spitalului şi l-au dus la audieri.

Ultima Oră

Cele mai citite